Entegrasyon Suit

Entegrasyon Suit

Entegrasyon Suit

TÜRKKEP ENTEGRASYON SUİT NEDİR?

Entegrasyon Suit, kurumların kullandıkları Doküman Yönetim Sistemleri, Belge Yönetim Sistemleri, Ana Bankacılık, Ana Sigortacılık, ERP, İnsan Kaynakları ve diğer uygulamalarının TÜRKKEP güven hizmetleri katmanları ile (Kayıtlı Elektronik Posta, Elektronik İmza, Mobil İmza), Elektronik Yazışma Paketi ve Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi entegrasyonunu kolaylaştıran bulut ve yerinde kurulum bir yapıdır.

Entegrasyon Suit yalnızca KEP alım/gönderimi değil; e-İmza, EYP, UETS gibi birçok hizmeti tek şemsiyesi altına toplayarak tek noktadan resmi işlem yönetimi sağlayan bütünleşik bir uygulamadır.

Bugün var olan ve gelecekte gündeme gelebilecek tüm güven hizmetlerini (e-Kimlik servisleri, EYP 2.1 başta olmak üzere tüm yeni EYP sürümleri, e-mühür servisleri vb.) tek çatıda sunmayı hedefleyen bir yapıdadır.

TÜRKKEP ENTEGRASYON SUİT MODÜLLERİ NELERDİR?

 • KEP Modülü: Kurumların uygulamaları içinde KEP iletilerinin oluşturulması, imzalanması, gönderilmesi ve ileti delillerinin alınmasını sağlayan modüldür.
 • İmzalama Modülü: İmzalanacak verinin elektronik ve mobil imza ile farklı imza formatlarında (CAdES, PAdES & XAdES) ve farklı imza türlerinde (BES, ESX-Long & ES-A) imzalanmasını sağlayan modüldür. İmzalı verinin doğrulanması ve zaman damgası ile verinin kayıt altına alınmasını da mümkün kılar.
 • EYP (Elektronik Yazışma Paketi) Modülü: EYP 1.3 ve EYP 2.0 formatlarına uygun paket oluşturması, paket özeti alınıp imzalanması, paketin nihai özelliğinin EYP 2.0 formuna uygun mühürlenmesini sağlayan modüldür.
 • UETS (Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi) Modülü: Ulusal Elektronik Tebligat Sistemine gelen tebligatların ilgili servislerle sorgulanması ve gelen tebligatın içeriğinin ayrıştırılmasını sağlayan modüldür. UETS’den gelen verinin, KURUM API KEY ile entegrasyon sağlanarak içeri alınmasını ve ayrıştırılmasını sağlanır.

 

TÜRKKEP ENTEGRASYON SUİT’İN AVANTAJLARI NELERDİR?

TÜRKKEP Entegrasyon Suit, kurumların güven hizmetleri süreçlerinin daha pratik, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu bazı avantajlar şöyledir:

 • Entegrasyon Suit, TÜRKKEP KEP sistemi, UETS sistemi, EYP ve İmzalama ile tam entegre çalışır.
 • Her türlü belgeyi 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na uygun bir şekilde NES ile tüm profillerde imzalama sağlar.
 • Sunucu ve HSM (Hardware Security Module - Donanımsal Güvenlik Modülü) üzerinde Nitelikli Elektronik Sertifika ile imzalama imkânı sunar.
 • İmzalanmış elektronik belgenin kolay bir şekilde doğrulanmasını sağlar.
 • Veriler, ihtiyaç duyulması halinde Zaman Damgası ile kayıt altına alınabilir.
 • İmzalanmış belgelerin TÜRKKEP KEP servislerini kullanarak KEP ile gönderilebilmesini sağlar.
 • Oluşturulan ve imzalanan EYP paketi, alıcı KEP hesabına TÜRKKEP KEP servisleri üzerinden veya e-ipotek, e-terkin vb. uygulamalar için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne iletilebilir.
 • Diğer tebligat sistemlerinden alınan izni verilmiş veriyi içeri alır ve TÜRKKEP KEP servisleri üzerinden cevaplanmasını sağlar.

TÜRKKEP ENTEGRASYON SUİT ÇÖZÜMÜNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

E-dönüşüm çözümleriyle kurumların ve şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine büyük katkı sağlayan TÜRKKEP’in Entegrasyon Suit çözümüne sahip olmak çok kolay. TÜRKKEP’in resmî internet sitesinde yer alan alan https://prokepbilisim.com/kullanici-talep-formu/ online olarak başvurunuzu yapabilir.

E-Bülten

Yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize katılabilirsiniz.

© 2023 | Prokep Bilisim Tüm Hakları Saklıdır. | BerkemSOFT